Top

Zbieg okoliczności zdecydował, że scenografowie którzy w okolicy szukali obiektu do zdjęć filmowych trafili do mnie. Czekałem na przyjazd rodziny z Gdańska przed bramą. Chwilę wcześniej otrzymałem telefon od siostry, że będą za minutę. Podjeżdża samochód, więc macham z daleka wskazując wjazd na posesję. Okazuje się, że to ekipa telewizyjna która przyjechała identycznym autem. Za moment przyjechała rodzina.

Od słowa do słowa, zdecydowano że będą kręcić u mnie niektóre odcinki serialu ,,Barwy szczęścia” które dotyczą hotelu. Spodobały się wszystkim okoliczności ogrodu a przede wszystkim mój 100-letni dom. Od tego czasu, co kilka tygodni moja samotnia zamienia się na jeden dzień w małe miasteczko pełne samochodów, ciężarówek, ludzi i sprzętu. Lesław Żurek i Marieta Żukowska to główni bohaterzy w tym wątku hotelowym serialu.

Często gra także szacowna pani Stanisława Celińska. Niestety jej serialowy mąż Kazimierz Mazur umarł ostatnio, więc wątek się chwilowo zawiesił. A byliśmy już umówieni na spotkanie u niego w posiadłości. Jest też mały Tadzio, któremu zorganizowano pokój dziecięcy w mojej sypialni. Ekipa telewizyjna tzn. reżyser, scenografowie, technicy to bardzo mili ludzie. Często mamy okazję posiedzieć w przerwie w ogrodzie, albo porozmawiać o ceramice artystycznej w pracowni. Koty oczywiście są mocno zaintrygowane tak radykalną zmianą dotychczasowego trybu funkcjonowania domu.

Moja ceramika przewija się w kilkunastu odcinkach serialu. Jest także wyeksponowana w studio nagrań w Falenicy. Zdarzają się też ciekawe sytuacje. Np. ogromny wieżo dźwig w nocy trzymający wielką świecącą lampę w nocy nad drzewami. Mogłoby się wydawać że UFO wylądowało. Albo sytuacja gdzie w scenariuszu jest przewidziana bójka. ,,Wozy policyjne na plan!”.  Kilku przechodniów spytało – ,,panie co tu się wyprawia” ? Ekspozycja ceramiki jest dla scenografa ważna. Trzeba powtórzyć poprzednie ustawienie tego co było kręcone do zdjęć. W szczególności charakterystycznych wazonów czy mis. Ja w tym czasie robię swoją ceramikę w pracowni. Jestem przecież po śniadaniu o 7 rano w barakowozie ekipy. Jest też obiad w przerwie. Kucharz, a szczególnie jedna z kucharek bardzo dobrze gotuje.

        

Wpisz swój komentarz

v

Ceramika Artystyczna Gary Misaki
Translate »
You don't have permission to register

Reset Password